tievesimkopa.1s.lv

 
    |


Mums ir svarīgs jūsu viedoklis!


Bez jums, lasītājiem , taču šīs lapas nebūtu ! :) 


Ko jūs vēlaties šeit uzlabot ? Kas šeit būtu jāmaina ? RAKSTIET KOMENTĀROS! :) 

Komentāri (0)  |  2014-01-07 05:02  |  Skatīts: 4578x


Dīvaini,bet.... Sportošana nepalīdz kļūt tievākiem!


  • Žurnāla Time  raksts nāca klajā ar  atziņu: sportošana nepalīdz kļūt tievākiem! Kas te īsti notiek? 
  • Maltīte pēc treniņa. Populārā žurnāla raksta autori pamatojas uz vairākiem nopietniem pētījumiem. Izrādās, galvenā problēma ir tā, ka pēc treniņiem cilvēki bieži apēd vairāk nekā tad, ja nebūtu sportojuši vispār. Gan tas, ka aktīvas sporta nodarbības veicina apetīti, gan tas, ka sportotāji pēc labi padarīta darba grib sevi atalgot ar kādu kārumu, veicina svara saglabāšanu vecajās pozīcijās vai pat tā pieaugumu. Tādējādi cilvēki ikdienā sadedzina vairāk kaloriju nekā pirms treniņa, bet arī apēd vairāk, tāpēc enerģijas patēriņš/izlietošana ir neitrāli.
  • Pētījuma autori apgalvo: cilvēki nesaprot, ka stundas laikā viņi sadedzina tikai kādas 200-300 kilokalorijas, un tas ir tikpat vai pat mazāk, nekā satur viena paliela smalkmaizīte, ar kuru sievietes sevi nereti "atalgo" pēc treniņiem. Arī ideja, ka treniņi palielina muskuļu masu, kas ļauj ikdienā sadedzināt vairāk kaloriju, esot pārspīlēta. Kolumbijas universitātē 2001.gadā tika veikts pētījums, kura rezultāti publicēti medicīnas žurnālā Obesity Research. Tajā pierādīts, ka mārciņa muskuļu (apm. 450 grami) sadedzina apmēram sešas kilokalorijas miera stāvoklī, savukārt identisks daudzums tauku sadedzina divas kilokalorijas. Tas nozīmē, ka, lai piecus kilogramus tauku pārvērstu par muskuļiem (kas ir milzīgs sasniegums), dienā varētu ēst tikai par 40 kilokalorijām vairāk. Tā ir viena tējkarote sviesta.
  • Skan diezgan neiedvesmojoši, vai ne? Viss iepriekšminētais pierāda, kāpēc nepārtrauktie centieni padarīt cilvēkus tievākus, veicinot sporta klubu kultūru, nav vainagojušies ar panākumiem. Pēc sportošanas cilvēki nereti našķojas tieši ar cukuru saturošiem produktiem, arī sporta dzērieniem, kas satur daudz cukura un paredzēti organisma atjaunošanai pēc treniņa, atdodot atpakaļ arī patērētās kalorijas. Ja pie sporta dzērieniem pierod un tos uzdzer ūdens vietā, piemēram, pēc pludmales volejbola spēles karstā vasaras dienā, nav brīnums, ka nekāda tievēšana nenotiek.
  • Lēnāk, bet vairāk. Vai, izlasot visu iepriekšminēto, jāsecina, ka treniņi nedod nekādu labumu? Tā gluži nav. Sportošana veicina sirds izturību un kavē sirds slimību rašanos, uzlabo mentālo veselību un uztveres spējas vecumā. Arī to visu apliecina nopietni pētījumi. Tomēr svarīgi noskaidrot — ko īsti saprotam ar sportošanu? Vai tā ir svīšana intensīvākajā režīmā, kas veicina sviedru, noguruma un apetītes palielināšanos, vai arī regulāra izkustēšanās diennakts nomoda stundās?
  • Mums visiem ir vairāk jākustas, to nevar apstrīdēt arī raksta sākumā minētie pētījumi. Izrādās, ka kopš 80.gadiem sporta klubu apmeklējums pasaulē ir vairākkārtīgi palielinājies (tāpat kā mūsu apkārtmēri), toties pamatīgi samazinājušās ikdienas aktivitātes vienkārši priekam, piemēram, dārza darbi vai pastaigas. Ko darīt? Pētījuma autori tic, ka zemas intensitātes, bet biežas un regulāras fizikas aktivitātes, pie kurām cilvēka ķermenis ir radis jau desmitus tūkstošus gadu, var iedarboties labāk nekā spontānas un superintensīvas sesijas sporta klubā. "Nav iespējams visu dienu nosēdēt birojā un pusstundas laikā, vingrojot ar milzīgu intensitāti, neradīt muskuļiem stresu," saka neirobiologs no Penihgtona Biomedicīnas pētījumu centra Hans Rūdolfs Bertūds. Divdesmit gadu viņš pētījis sporta un uztura saistību un secinājis, ka īsas un intensīvas slodzes nodarbībā muskuļi sāp un cilvēkam vairs negribas kustēties, bet kaloriju dedzināšanai pietiek ar mērenām sporta nodarbībām, tāpēc labāk kustēties visas dienas garumā.
  • Vai viss iepriekšminētais attiecas arī uz Latviju? Sporta kluba Tropic Fitness & Spa Club direktors Ralfs Upmanis saka, ka noteikti. Apaļie cilvēki parasti sāk apmeklēt augstas intensitātes nodarbības, cerot uz ātrāku efektu. Turklāt septembris tradicionāli ir laiks, kad cilvēki strauji atgriežas sporta klubos. Arī R.Upmanis atzīst, ka tievēšanai labāk der zemas un mērenas slodzes nodarbības, piemēram, riteņbraukšana, pilates, deju aerobika, iešana un skriešana mērenā tempā. "Vienmēr saku klientiem, ka visam jābūt kompleksā, zemas intensitātes nodarbības jākombinē ar augstu intensitāti visas nedēļas garumā. Nav ieteicams trīs stundas pavadīt sporta klubā, intensīvi sportojot.
  • Tāpat ir ar ēšanu — nevajag pieēsties vakarā, maltītes jāsadala proporcionāli visas dienas garumā," skaidro Ralfs un piebilst, ka muskuļi ir smagāki par taukiem, tāpēc mazāk vajag sekot svara izmaiņām, vairāk — apkārtmēram un izmēram.
Komentāri (0)  |  2013-01-28 22:00  |  Skatīts: 1662x


Zinģīte: Spārdies un pazudīs riepa!


  • Tuvojas vasara, kad mugurā būs arvien mazāk apģērba, tādēļ gribētos, lai atsegtais ķermenis būtu skaists - ar maigi zīdainu un veselīgi sārtu ādu. Ne visām mums tā ir tāda. Kā pie tādas tikt, stāstīja veselīga dzīvesveida piekritēja Inese Ziņģīte no Nītaures. Ziņģīte, pat būdama 70 gadu veca, lepojas ar skaistu figūru un jaunavīgi tvirtu ādu.
  • Tiesa, tas prasījis milzu gribasspēku un darbu ar sevi. Viņas galvenā metode ir berzēšanas ar frotē dvieli. Tas nostiprina arī vispārējo veselību. Paralēli dvieļu berzēšanās demonstrējumiem Inese sniedza arī praktiskus padomus, kā pareizi gulēt un mosties, kā tikt galā ar dažādiem ķermeņa defektiem un, protams, kā pievērst pretējā dzimuma uzmanību. Ziņģīte novelk bikses un džemperi, atstājot vien triko tērpu, teikdama: - Ja redzēsiet mani puspliku un ar tik skaistu, veselīgu ādu, jums piemetīsies skaudība un arī paši sāksiet kaut ko darīt. Citādi paskatās, aiziet mājās un slinko tālāk.
  • Jestrā I. Ziņģīte sāk ar padomiem, kā pareizi gulēt un mosties jaunai dienai. Svarīgs ir gan gulēšanas virziens, gan matracis un spilvens. Galvai jābūt vērstai uz ziemeļiem - uz vēsumu, lai nemāktu murgi un neizgulēšanās. Spilvens nedrīkst būt sintētisks, lai nekarsētu pakausi un vīriešiem nemestos pliks pauris. Tas nedrīkst būt slīps, jo tad, kaklam izliecoties, rodas dubultzods un krākšana.
  • Spilvenam jābalsta kakls, tādēļ zem tā jābūt balstošam valnītim. Tad kakla skriemeļi nesaspiedīsies, galvas smadzenes tiks apasiņotas, nepiemeklēs galvassāpes un insults. Tikpat svarīga ir arī pareiza matrača izvēle. Neder reklamētie Dormeo, jo matracis nedrīkst ieņemt auguma formu. Tā uzdevums ir visus šķībumus un greizumus labot, ne paspilgtināt.
  • Pēc pareizi pavadītas nakts seko pareiza celšanās. Gultā jāpagriežas uz muguras, jāpaceļ gaisā rokas un kājas plakaniski pret griestiem. Tās vajag aktīvi tirināt, spārdīties pret griestiem. Tad rokas un kājas nolaiž un izelpo. Elpu ievelkot, jāpiepūš vēders. Tā jāturpina 3 reizes - tā tiek trenēta vēdera prese. - Pazudīs visas rievas, "riepas", strādās zarnas. Varēsiet ēst, ko vien vēlaties, nebaidoties no liekajiem kilogramiem! - sola Ziņģīte. Ja no rītiem spārdīties negribas, lai tomēr uzlabotu asinsriti un būtu možs, jādara kā musulmaņiem, kad tie lūdzas - nometas uz ceļiem, rokas priekšā, pieres augstāko punktu pieliek pie grīdas. Tādā pozīcijā jāatrodas 3 minūtes. - Galvas smadzenes būs pilnīgi apasiņotas. Tā var darīt arī, ja sāp galva, - rekomendē vingrotāja.
  • Lai iekustinātu gremošanas sistēmu un noregulētu vēdera izeju, jāveic pavisam vienkāršs rituāls. Iepriekšējā vakarā ieteicams izlikt vienu maizes šķēli, lai pa nakti drusku apkalst. No rīta to vajag lēnītēm apēst. Siekalu dziedzeri, kuņģis un arī zarnas momentā sāks darbu. Tad gaidāma vēdera izeja. Normāli, ja otrreiz vēders iziet vakarā, kā I. Ziņģīte smejas, pirms seksa: - Ja nav pareizi noregulēta gremošanas sistēma, vēdera izejas vakarā nav. Tādēļ seksa laikā sieviete nespēj fiziski atbrīvoties, jo pilnā zarna smadzenēm ziņo, ka jāsaspringst, citādi gaidāms pirdiens.
  • Nedrīkst aizmirst par savu centrālo asi - mugurkaulu. Tas jāpadara lokans. - Ja vien tas nav pārlauzts un aizmests krūmos, tad nav ko tupēt ratiņos, - ir pārliecināta Inese, kurai bijis 3 skriemeļu lūzums. Kamēr viņa nostājusies uz 4 stabiņiem, pagājuši 5 gadi. Kamēr tikusi uz kājām, aizritējuši vēl 3. - Ja es tam veltīju 8 gadus un piecēlos, tad to var katrs. Mugurkaulu iekustināt un padarīt lokanu var tikai rāpojot. Tad nemocīs stīvums un osteohondroze. Naktī vai no rīta uz tualeti var neiet stāvus, bet var aizrāpot. Obligāti jārāpo pirms gulētiešanas. Visur, kur vien iespējams, jācenšas kaut nedaudz parāpot. Protams, izmantojot ceļu sargus.
  •  Miesa nedrīkst "gulēt". Visu mūžu viss augums, sākot no kakla, ir ietīts lupatās. Dievs katru radīja ar pliku ģīmi un pliku augumu, tātad jākopj ij ģīmis, ij augums. Katram vajadzīgs gaiss, ūdens un asinsrite. Ja rīvē seju, jārīvē arī viss augums, tad būs gluda, skaista āda un nemetīsies celulīts.
  • Seko pamācības, kā sevi uzprišināt un kā uzlabot savu asinsriti un iekustināt ādu, lai tā nebūtu mēma. - Ielejiet bļodā siltu ūdeni, izģērbieties, aplejiet augumu un sāciet! Lai nesmirdētu paduses un nebūtu tur ķīmijas, "jāpačkā", lai būtu aicinošas, tās jāizper ar ūdeni. Tas trenē sviedru dziedzerus. Un turpmāk paduses svīdīs tikai pie milzīgas fiziskas slodzes. Tas pats jādara ar "vāverītēm". Tad tās būs skaistas, nesmakos un nebūs urīna nesaturēšanas. Nav jālieto ziepes vai citi mazgāšanās līdzekļi. Ar rīvēšanos jānodarbojas katru rītu, ieteicams katru ķermeņa vietu izrīvēt 7 reizes vai tikmēr, kamēr āda kļūst sārta un jūtams siltums.
Komentāri (0)  |  2013-01-28 21:57  |  Skatīts: 2333x


Vienkārši vingrojumi,ja netiec uz sporta zāli! :)


Tu esi izmisumā, jo tavā dienas plānā sporta zālei nav vietas vai arī tuvākā pusgada laikā neizdosies atlicināt naudu abonementam? Nebēdā. Ja patiešām tie ir vienīgie aizbildinājumi, mūs varēsim palīdzēt!!
  • Slinkums vai pilnīgs riebums pret jebkādām fiziskajām aktivitātēm gan būs jāuzveic pašai, bet, ja ar šīm kaitēm nesirgsti, fizioterapeiti apgalvo, ka šie vingrojumi tev palīdzēs uzturēt fizisko formu. Jāpiebilst, ka šie viegli īstenojamie ieteikumi nederēs daiļā dzimuma pārstāvēm, kuras vēlas iegūt izteiktu un īpaši skaistu muskuļu reljefu – lai to īstenotu, būs nepieciešams profesionāla trenera padoms un attiecīgs ekipējums, bet, ja vēlies stingrāku vēderiņu, sēžamvietu un augšstilbus, mazā fizkultūra ir īsti piemērota.
  • Noteikti dzirdēts ieteikums doties uz darbu un citās dienas gaitās ar kājām vai velosipēdu, protams, iespēju robežās un ņemot vērā laika apstākļus. Ziemas spelgonī vai lietusgāz tas var nebūt īpaši veselīgs pasākums. Ja tomēr esi spiesta pārvietoties ar sabiedrisko transportu, arī brauciena laikā vari trenēt sēžamvietu, savelkot, paturot un atlaižot sēžas muskuļus. To vari darīt gan sēdus, gan stāvus. Vingrinājumu vēlams izpildīt vismaz 200 reižu dienā, kas nemaz nav tik daudz. Panākumu atslēga ir regularitāte.
  • Ja nēsā īsas jaciņas un baidies, ka tavu intensīvo dibena kustināšanu varēs pamanīt (piemēram, stāvot kājās autobusā), šis vingrinājums, kā noproti, derēs, arī sēžot biroja krēslā pie datora. Šajā stāvoklī dibena muskuļus jācenšas noturēt sasprindzinātus pēc iespējas ilgāk. Tādā pašā veidā vari trenēt arī vēdera muskulatūru – sasprindzinot un tad atlaižot.
  • Ir arī vienkārši vingrinājumi, ko vari veikt mājās, skatoties iemīļotu vakara televīzijas pārraidi vai filmu. Vingrinājumi dibenam un augšstilbiem 1. Nogulies uz muguras, saliec kājas ceļgalos. Pacel gurnus, balstoties uz pēdām. Sasprindzini sēžas muskuļus un šādā stāvoklī paliec 5–10 sekundes, tad atlaid, nenolaižot gurnus. Vingrinājumu atkārto 20 reižu, bet, ja spēj vairāk, skaitu palielini!
  • 2. Paliec uz muguras tajā pašā pozīcijā. Pacel gurnus, balstoties uz pēdām. Ceļgalus izvērs un tad atkal sakļauj kopā. Vingrojumu atkārto vismaz 20 reižu.
  • 3. Nogulies uz sāna, atbalsti galvu uz rokas. Apakšējo kāju mazliet saliec, bet augšējo cilā augšup un lejup, neskarot grādu. Vēziena amplitūdai nav jābūt lielai. Mēģini vingrinājumu atkārtot, cik vien ilgi iespējams.
  • 4. Paliec uz tā paša sāna, saliec augšējo kāju un atbalsti to uz pēdas. Iztaisno apakšējo kāju un cilā to augšup un lejup, neskarot grādu. Kāju vēzienus vari veikt arī paralēli grīdai – kāju virzot uz priekšu vai vairāk uz aizmuguri. Jutīsi, kā strādā dažādas muskuļu grupas, pat vēdera muskuļi.
  • Vingrinājumi vēdera muskuļiem 1. Derēs arī klasiskais vēdera preses vingrojums – nogulies uz muguras, saliec kājas, ar plaukstām viegli atbalsti skaustu un 20 reižu nedaudz pacel un nolaid galvu un plecus. Atceries, ka galva ir muguras turpinājums – neļauj zodam skart krūšu kaulu.
  • 2. Guļot uz muguras, pacel gaisā iztaisnotas kājas, sakrusto tās un mēģini 20 reižu pacelt gurnus. Mēģini to izdarīt bez asa rāviena.
  • 3. Paturot kājas gaisā, 20 reižu nedaudz pacel un nolaid galvu un plecus.
  • 4. Velosipēds. Guļot uz muguras, iztaisno rokas un ar delnām atbalsties pret grīdu. Pacel kājas un izdari kustības, kas imitē braukšanu ar velosipēdu – ar pēdām veic nelielus apļus, kājas iztaisnojot. Vingrojumu vēlams atkārtot 10 reižu. Pamēģini braukt arī atpakaļgaitā
  • . 5. Apsēdies uz ceļgaliem tā, lai papēži skar sēžu. Iztaisno muguru. Tad nosēdies pa labi, pēc tam atkal pa kreisi. Atkārto līdz apnikumam.
  • Pēc jebkura treniņa ļoti ieteicami ir stiepšanās vingrinājumi 1. Kāju, ar kuru iepriekš tika strādāts, saliec un ar roku satver pie potītes. Papēdi piespied sēžai, gurnus virzot uz priekšu.
  • 2. Novieto kāju izklupienā – priekšējā kāja saliekta, aizmugurējā iztaisnota. Raugies, lai izklupiena kāja neveido šauru leņķi. Mēģini stiepties tā, it kā kāds spiestu uz iegurni. Izpildi vingrojumu ar katru kāju. Nešūpojies, pārnesot svaru uz priekšējo kāju, jo tā vari traumēt ceļgalu.
  • 3. Apsēdies, iztaisno abas kājas un izvērs. Pieliecoties mēģini sniegties ar rokām arvien tālāk. Neuzmet kūkumu. Vari pārmaiņus pieliekties pie vienas un otras kājas, nesaliecot to ceļgalā.
  • 4. Nostājies ar kājām plecu platumā, liecies uz kreisajiem sāniem, paceļot labo roku, un otrādi. Lai efektīvāk pastieptu sānu muskuļus, pacelto roku viegli sasprindzini un turi nostieptu pie auss.
  • 5. Notupies uz ceļgaliem, ar rokām satver potītes un izliec gurnus uz priekšu. Šo vingrinājumu drīksti izpildīt, ja nav muguras traumu.
  • Ja kaimiņi nesūdzas, fiziskās formas uzturēšanai vari izmantot arī lecamauklu, bet tā dēvētais riņķis, kā izrādās, nemaz nav tik veselīgs. Tas nelabvēlīgi ietekmē mugurkaulu, precīzāk – starpskriemeļu diskus. Katrā ziņā, ja atradīsi iedvesmu ik dienu mazliet ar sevi pastrādāt, saglabāsi sportisko formu un pie pirmās iespējas varēsi droši palielināt slodzi un gūt patiesi redzamus rezultātus.
Komentāri (0)  |  2012-09-22 20:56  |  Skatīts: 5797x


Kā veselīgi notievēt!


Kā veselīgi notievēt? Kādi produkti ir veselīgi un kādi nē? Kādu diētu ieturēt, lai ar karoti neizraktu sev kapu? Cik kurš ēdiens satur kalorijas un cik man tās vajag, lai cīnītos ar lieko svaru, locītavu sāpēm, augstu asinsspiedienu, holesterīna līmeni asinīs? Tagad par to visu varat aizmirst!
  1. Izrādās, ka veselīgi ēst un kontrolēt svaru ir tikpat viegli kā panākt muskuļu un sirds asinsvadu sistēmas izturību. Turklāt jums nevajadzēs ne badoties, ne arī atteikties no kādiem ēdieniem. Ja jūs šo ieteikumu neievērosiet, jūs ne tikai nesasniegsiet mērķi, bet arī sabojāsiet veselību. Notievēšanas programmas uzdevums ir zaudēt liekos taukus, tanī pat laikā saglabājot muskuļus, asinis, kaulus. Šādu efektu panāk fiziski vingrinājumi. Jūs vienlaikus zaudējat taukus un stimulējat muskuļu, kaulu un asiņu attīstību. Svari sākumā var rādīt, ka jūsu svars pieaug, jo šie smagākie un veselībai svarīgākie audi aizvieto vieglākos taukaudus. Bet jūsu izskats spogulī tūdaļ atspoguļo labvēlīgās pārmaiņas.
  2. Svars spēj dot tikai vispārēju priekšstatu par jūsu barojumu. Ja laiks ir karsts un jūs maz dzerat, jūs zaudējat šķidrumu. Svari rādīs, ka jūs sverat mazāk, bet turpinot dzert mazāk kā nepieciešams, jūs sāksiet justies slikti. Padzeroties jūsu pašsajūta uzlabosies, bet arī svars tiks atgūts. Muskuļainiem vīriešiem svars nav tik nozīmīgs rādītājs kā vidukļa apkārtmērs. Vīriešiem tauki visbiežāk sāk uzkrāties viduklī. Viņiem vidukļa apkārtmēram būtu jābūt mazākam kā gurnu. Sievietes uzkrāj taukus dažādi. Citas gūžās, citas augšdelmos, krūtīs, vēderā. Sievietēm noderīgāks ir collas tests. Paņemiet grāmatu, kas ir tieši collu (2,5 cm) bieza, un saņemiet starp īkšķi un rādītāju. Tad saņemat ādas kroku vēdera sānos, uz augšstilba, augšdelma un citur. Nekur krokas biezumam nevajadzētu pārsniegt šo collu. Ja kroka ir biezāka, tad katrs pus centimetrs aptuveni norāda uz liekiem 3 kilogramiem tauku.
  3. Tauku šūnas ir enerģijas krātuves, paredzētas dienām, kad nebūs ko ēst. Mūsu apstākļos tā vairs nemēdz notikt, tādēļ šādas rezerves mums vairs nav vajadzīgas. Taukaudos ir daudz asinsvadu. Katrs lieks grams tauku pievieno milzumu asinsvadu, kas sirdij papildus jāapasiņo. Ja jūsu svars pēdējā laikā nav mainījies, tad lieki uzņemtas 100 kalorijas dienā pakāpeniski jums liks pieņemties svarā tieši tāpat kā 100 iztērētas kalorijas vairāk kā parasti, vai neuzņemtas kā parasti, liks jums pamazām zaudēt svaru. Tas ir tik vienkārši. Jo dzīvības uzturēšanai un ikdienas aktivitātēm ir vajadzīga enerģija. Pieaugušam cilvēkam atkarībā no svara, dzimuma un aktivitātes pakāpes tā svārstās no 2000 - 3500 kalorijām dienā.
  4. Cilvēkam, kas apņēmies samazināt savu svaru, visgrūtāk ir likt saprast, ka viņš nedrīkst zaudēt vairāk kā 50 gramus dienā, jeb 350 gramus nedēļā. Tie sastāda 17 kilogramus gadā, kam būtu jāapmierina pat visaugstākās prasības. Tiem, kas ir mēģinājuši gada laikā nomest vairāk, iegūto figūru saglabāt nav izdevies. Tiem, kas ir ievērojuši šo noteikumu, visiem ir izdevies neatgriezeniski zaudēt svaru. Process kļūst automātisks. Ja jūs kļūstat mazliet aktīvāki un ja jūs mazliet ierobežojat uzņemtās kalorijas, jums ir jākrītas svarā. Šis nosacījums ir tik svarīgs, ka jums ir jāpalielina savs svars, ja jūs to zaudējiet pārāk strauji. Der tikai plānotais svara zudums.
  5. Ja jūs zaudējat svaru pārāk strauji, jūs zaudējat pārsvarā ūdeni, nedaudz taukaudus, un arī muskuļus, kaulus un asins sastāvdaļas. Agrāk vai vēlāk tas izpaudīsies kā slikta pašsajūta, nogurums, sausa āda, trausli nespodri mati un nagi, sievietēm var pat aizkavēties vai pārtraukties mēnešreizes. Mazam bērnam piemīt instinkti, kas liek viņam raudāt un ēst, kad viņš ir izsalcis un pārtraukt ēst, kad ir paēdis. Kad vecāki sāk viņu slavēt un mīļot par to, ka viņš labi ēd, šis līdzsvars zūd. ''Izēd tukšu'' un ''jums jāpaņem vēl kāds gabaliņš'' - neskatoties uz to, ka cilvēks jūtas paēdis un ir ar lieko svaru. Ja kāds ir mums kaut ko pagatavojis, tā sauktā pieklājība liek to vismaz nogaršot. Galda tradīcijas mums liek ēst arī tad, kad mēs to nevēlamies un tas nodara pāri veselībai. Tas, ka mēs esam mācīti ēst noteiktā veidā, neuzliek mums pienākumu tā turpināt.
  6. Tā kā aptaukošanās rodas, uzņemot ēdienu nedaudz vairāk kā nepieciešams un nedaudz mazāk kā nepieciešams aktīvi kustoties, tad veselīgākais veids, kā to novērst, ir nedaudz palielināt aktivitāti un vienlaikus nedaudz ierobežot uztura daudzumu, saglabājot tā pilnvērtīgu dažādību. Tas ļaus izvairīties no vielmaiņas traucējumiem un uzturēt labu veselību. Kamēr jūs viegli ierobežojat kalorijas, bet ēdat daudzveidīgu ēdienu, jums būs laba veselība. Bet tiklīdz jūs sāksiet izvairīties no kādiem produktiem, jūs nonāksit nepatikšanās. Visas diētas, kas izslēdz daudzveidību un iesaka pāris maģiskus ēdienus, uz kuriem būtu jābalstās, ir neveselīgas. Tā ieteikumi atteikties (piemēram, no graudu ēdieniem vai arī ēst tikai graudu ēdienus) noved pie nelīdzsvarota uztura un veselībai nepieciešamu uztura sastāvdaļu trūkuma. Ja, piemēram, jūs uzturā ilgstoši ierobežosit ogļhidrātiem bagātus produktus, piemēram, maizi un graudu putras, jūsu organisms sāks pastiprināti noārdīt taukus un galveno audu būvmateriālu - olbaltumvielas. Tiem sadaloties asinīs nonāk pārāk daudz skābu vielmaiņas produktu, nopietnākos gadījumos pat var just acetona smaku no mutes, un cilvēks jūtas slims un vārgs.
  7. Organismā nepārtraukti norit nolietoto audu sabrukšana un aizvietošana ar jauniem. Kamēr šie procesi ir līdzsvarā, cilvēks jūtas vesels un izskatās labi. Trūkstot enerģijai un ogļhidrātiem, olbaltumvielas pastiprināti sadalās un noārdīšanās procesi sāk ņemt pārsvaru pār atjaunošanās procesiem. Organisms tiek novājināts, tā pretestības rezerves izsīkst, neuzņēmība pret slimībām pazeminās. Audu sabrukumu paātrina pārpūle un nepietiekams uzturs, bet atjaunošanās procesus, veselībai nekaitējot, paātrināt nav iespējams. Tos paātrina tikai pastiprināta hormonu lietošana, kam ir savi nevēlami blakus efekti. Briesmas, kas rodas izvairoties no kāda uzturlīdzekļu veida, stipri pārsniedz iespējamos labumus, ko varētu gūt, uz tā rēķina pastiprināti saņemot kādu citu uzturlīdzekli, jo atteikšanās no dažādības nenovēršami noved pie iztrūkuma.
  8. Neatsakieties pat no holesterīnu saturošām olām. Tikai kļūstiet mazliet aktīvāki un liekais holesterīns tiks notērēts enerģijai. Īpašās atslodzes diētas, piemēram, tikai augļi un biezpiens vai liesie sieri, ir uztura sastāvdaļu ziņā nepilnvērtīgas, un ja jūs tā ēdīsiet ilgāk par mēnesi, jūsu organisma uzkrātie barības vielu iekrājumi izsīks, un jūs sāksiet slimot. Vienīgais drošais ieteikums ir - nedaudz no visa. Jo lielāka dažādība, jo veselīgāk. Vismaz reizi nedēļā ēdiet visu, kas jums patiešām garšo. Tai skaitā 500 kaloriju šokolādes tāfelīti, ja jums to patiešām gribās.
  9. Tas, kas padarīs jūsu uzturu veselīgu, ir nevis daudzums vai kvalitāte, bet daudzveidība. Gabaliņš gaļas, nedaudz dažādu svaigu un vārītu sakņu, salāti, siera šķēle, augļi, pilngraudu maize, mazliet pākšaugu biezeņa, sēnes - no visa pa druskai vienā ēdienreizē. Tas ir olbaltumu, taukvielu un ogļhidrātu vitamīnu un minerālvielu maisījums. Visus produktus, ko var ēst neapstrādātā veidā, tādā nedaudz arī ēdat. Jo īsāku laiku jūs tos gatavojot karsēsiet, jo vairāk uzturvielu tajos saglabāsies. Attīrīts cukurs un milti uzturvielu ziņā ir ļoti nabadzīgi. Tie tiek ātri uzsūkti un, ja slodze un prasības pēc enerģijas nav lielas, tiek pārvērsti un uzglabāti kā tauki.
Komentāri (0)  |  2012-09-22 20:31  |  Skatīts: 1194x


Tievē ar mērķi!


Tievēšana ar mērķi! 

  • Katra sieviete vēlas būs skaista, slaida, mīlēta. Ja tu cīnies ar sava svara problēmām un esi nolēmusi notievēt, tas ir labs rādītājs. Vispirms tev pašai ir jābūt motivētai. Nepietiek ar to, ka vīrs teica, ka esi kļuvusi apaļīga, vai draudzene iesmejas par tavu riepiņu. Galvenais lai pati sevi iemācies mīlēt. Viss sākas ar prātu! Tievēšana nepieciešama ne tikai, lai tu izskatītos labi, bet arī lai justos labi. Cilvēki ar lieko svaru mirst vismaz par 7 gadiem ātrāk. Iemācies redzēt sevi slaidu! Pieejot pie spoguļa – ieraugi cik esi skaista – slaida un simpātiska sieviete. Tad sāc ķerties pie konkrētām darbībām: Noskaidro cik tev ir kilogrami ir lieki BMI kalkulatorā: https://www.pareizs-uzturs.com/public/bmi-kalkulators.php Pirms izvēlies kādu no diētām – atsakies no kaitīgiem ieradumiem - nelieto alkoholu, nesmēķē, izvairies no kafijas. Ja nepieciešams, papildus lieto: Omega 3, multivitamīnus.
  • Tāpat kā augi dabā vairs neaug tik labi bez minerālmēslojuma vai arī bagātinošiem līdzekļiem. Mūsu organisms nesaņem pietiekoši daudz vitamīnu no augiem un dārzeņiem, jo tie ir apstrādāti. Ideāli, ja iegādājies augļus, dārzeņus pie zināmiem zemniekiem, kas neapstrādā to ar ķimikālijām. Lielveikalos pirktie veselīgie augi nedod nepieciešamos vitamīnu, tāpēc cilvēks neuzņem tos pietiekošā daudzumā, lai labi justos un labi izskatītos. Mūsdienās vitamīnu klāstā ir arī pieejami ļoti augstas kvalitātes vitamīni – tie parasti ir dārgāki. Tie dod vēlamos rezultātus.
  • Ēd pareizu uzturu: iemācies iegādāties un pagatavot veselīgu uzturu. Pie veselīga uztura ir pieskaitāmi svaigi dārzeņi, augļi, graudaugi, zivis, liesa gaļa, piena produkti. Uztura proporcijas vari aplūkot pareiza uztura piramīdā: https://www.pareizs-uzturs.com/public/pareiza-uztura-piramida.php Izslēdz no uztura kaitīgus produktus!: cukuru un saldumus, kūpinājumus, ceptus produktus, konservus,desu.
  • Sporto!: Aktīvi vingrojumi un sportošana ir būtiska svara samazināšanas daļa. Bez tās nevar kvalitatīvi notievēt! Ne vienmēr rezultātu redzēsi uzreiz, un kilogramu skaits samazināsies. Bet noteikti pamanīsi, ka pašsajūta uzlabojas. Iespējams, ka muskuļi sākuši attīstīties, un to svars aizvieto tavu kādreizējo svaru.
Komentāri (0)  |  2012-08-29 05:45  |  Skatīts: 3968x


Kā piespiest sevi sportot,ja to nemaz negribas?


Sākšu sportot no pirmdienas,” tu nodomā, kad kritiski esi sevi nopētījusi spogulī. Par šo savu apņēmību tu, protams, atceries tikai pirmdien vēlu vakarā, kad velties arā no dīvāna un piestrādāt pie presītes vairs nav ne mazākās vēlmes. “Kāda jēga no pirmdienas? Sākšu ar pirmo datumu!” tu varonīgi nolem, tādējādi iegūstot sev sagatavošanās periodu vismaz divu nedēļu garumā. Pēdējais variants vēl ir apņemties jaunu dzīvi sākt jaunajā gadā, bet šādas apņemšanās parasti rodas jau rudens pusē, kad līdz janvārim atlikuši tikai kādi mēneši divi trīs. Piekritīsi taču, ka tas nekur neder.
  1. Bet ko darīt? Piedāvājam tev dažus nejaukus paņēmienus, kā izprovocēt sevi uz vingrošanu mājās vai sporta zālē, ja tevi šī doma apsēdusi jau kādu laiku. Nevilšus nāk prātā vārdi – ezis lepns putns, neiespersi – nelidos, un arī mēs iesakām sākt ar spērienu sev. Pašapziņa, protams, ir laba lieta, bet ja tās tev ir pārpārēm, tad jau vingrot i nedomāsi, bet ja esi gatava paskatīties uz sevi ar kritisku aci, dari to no visas sirds.
  2. Uzvelc visnepievilcīgāko apakšveļu, nostājies pie spoguļa, nemēģinot ievilkt vēderu un iztaisnot muguru, palūkojies uz sevi. Ja ir iespēja sevi nofotografēt, dari to. Protams, šis foto nav domāts ģimenes albumam, bet vari to glabāt tikai sev zināmā vietā un vājuma brīžos palūkoties. Atrodi kādu sev ļoti mīļu fotogrāfiju, kurā esi redzama savā labākajā formā (vienalga, kaut vai pirms gadiem pieciem) un izskaties satriecoši. Skaties pamīšus pirmo un otro foto. Kurš tev patīk labāk?
  3. Aizej uz kāda veikala pielaikošanas kabīni. Vislabāk dodies uz to veikalu, kur jau tev ir pieredze ar neveiksmīgu apģērba pielaikošanu. Dažās šādās vietās ir īpaši izteiksmīgs apgaismojums, kurā lieliski ieraudzīsi visus savus liekos kunkulīšus un uzkalniņus.
  4. Aizej uz sporta klubu un nopērc abonementu uzreiz ilgākam laikam – vēlams, uz noteiktu laika periodu bez iespējas to pagarināt. Kā zināms, tagad lēts nav nekas, un, ja neizmantosi savu abonementu, naudiņa izčibēs vējā. Varbūt, ka mazais skopulis tevī liks saņemties. Ja vari atļauties, iegādājies abonementu ne tikai uz sporta zāli bet arī, piemēram, uz ūdens aerobiku, kas būs lielisks papildinājums jebkurai fiziskajai slodzei (un atceries – dubults naudas zaudējums, ja būsi slinka).
  5. Galu galā noslēdz derības ar draugiem vai draudzenēm, ka katrs no jums spēsiet uzlabot savu fizisko formu, piemēram, pusgada laikā. Šeit nu ļauta vaļa fantāzijai – kas tiks uzvarētājam un kā atpirksies zaudētājs, bet galvenais, lai tevī rastos cīņas spars. Ja kaut kas no šeit minētā tevi uzrunā, rīkojies jau tūlīt.
  6. Tepat vari atrast arī mazos vingrinājumus ikdienai mājās un darbā, lasi par tiem rakstā Vienkārši vingrojumi, ja netiec uz sporta zāli. Vēlam veiksmi un gaidām atsauksmes!
Komentāri (2)  |  2012-08-28 04:28  |  Skatīts: 5875x


6 vingrinājumi svara zaudēšanai pie TV :)


Bieži vien apņemšanās turpmāk cītīgi nodarboties ar sportu, ik vakaru mājās vingrot un ēst tikai veselīgu pārtiku, palēnām izzūd drīz vien pēc uzsākšanas. Pietrūkst laika, gribasspēka vai atrodas cits iemesls to nedarīt. Taču ir lietas, kuras vari darīt, kamēr skaties savu iecienīto TV pārraidi, līdz ar to nemeklējot atsevišķu treniņlaiku.
  1. Trenē gurnus un dibenu Šim vingrinājumam gan būs nepieciešama lielā fitnesa treniņbumba. Kamēr skaties savu iecienīto raidījumu vai filmu, neiekārtojies ērti dīvānā ar našķu šķīvi rokās, bet šo laiku sēdi uz bumbas un lēni kusties no vieniem sāniem uz otriem, uz priekšu un aizmuguri. Vari arī uzgulties uz bumbas un lēni šūpoties turp un atpakaļ.
  2. Izvingrini kājas Arī kājām vingrojumi ir daudz un dažādi, taču šajā situācijā vari izmantot metodi – apgulties uz grīdas un desmit reižu cilāt kājas augšā un lejā, tad desmit reižu pievilkt sev klāt, savilktas ceļos, un tad iztaisnot uz augšu. Ja ērtāk ir gulēt uz sāniem, vingrojumus vari veikt arī ar katru kāju atsevišķi. Kājas labi trenē arī kustības, imitējot braukšanu ar velosipēdu.
  3. Treniņš rokām Ja tev ir vingrošanas hanteles – izmanto tās, ja nē, vari izlīdzēties ar cukura pakām, ūdens pudelēm, vai ko citu, kas sver apmēram vienu līdz pusotru kilogramu. Paņem katrā rokā pa smagumam un trenē rokas, tās taisni paceļot uz sāniem, paturi izstieptas, noskaiti līdz 5 un laid rokas lejā. Atkārto 10 reizes, atpūties un atkārto atkal.
  4. Izmanto kāpnes Ja tev mājās ir kāpnes – izmanto tās. Kamēr ir reklāmas pauze, raitā solī vairākas reizes kāp pa tām augšup un lejup. Tādā veidā ne tikai trenēsi sevi, bet arī reklāmas pauzes vairs nešķitīs tik garas. 
  5. Atceries par pietupieniem Lēnā garā veic pietupienus desmit līdz divdesmit reižu, atpūties un veic pietupienus atkal. Pietupieni labi trenēs gan augšstilbus un apakšstilbus, gan dibena muskuļus.
  6. Liec lietā lecamauklu vai vingrošanas riņķi Lai arī cik tas šķistu bērnišķīgi vai iekštelpām nepiemēroti, treniņi ar lecamauklu ir ļoti efektīvi un trenē dažādas muskuļu grupas – gan rokās, plecos, gan kājās, gurnos un pat viduklī. Savukārt vingrošanas riņķa griešana ap vidukli veicinās lieliskas vidukļa līnijas izveidi, trenēs gurnus un kājas, īpaši ja šī treniņa laikā nedaudz ietupsies ceļgalos.
Komentāri (0)  |  2012-08-28 03:42  |  Skatīts: 7835x


Rīta vingrojumi :)


Pamosties un sākt vingrot ir viegli!
  • Daudzām noteikti nav sveša apņemšanās jaunajā gadā sākt jaunu skaistu dzīvi. Veselīgāks uzturs, aktīvāks dzīvesveids, labākas attiecības, jauns vaļaprieks, jebkas, kas palīdzētu uzlabot ikdienu un dzīves kvalitāti kopumā. Lai arī bieži vien tas tā arī paliek sapņu līmenī, tomēr reizēm izdodas. Pārvarēt sevi, uzstādīt mērķi, saņemt atbalstu, atrast domubiedrus un skolotājus, saprast ko un kā labāk darīt.
  • Šoreiz arī mēs gribētu dod vairāk praktisku padomu, ko darīt un tieši kā, nevis tikai bārstīties ar morālu spriedelēšanu par to, cik labi ir būt fiziski aktīvam un cik lietderīga ir rīta rosme. Lai aktīvs dzīvesveids kļūtu par ikdienas ieradumu, nav radikāli vienā dienā jāmaina pilnīgi viss. Cilvēki, kuri pēkšņi uzsāk katru dienu nodarbības ar sportu un ar lielu slodzi, bieži vien ātri zaudē spēkus un entuziasmu, jo ir pārrēķinājušies un ne vienmēr izvēlās to piemērotāko sev. Var sākt ar mazumiņu, turpat mājās, neizkāpjot no gultas.
  • Nav nozīmes ne vecumam, ne iepriekšējai pieredzei, sākt var jebkurš, jebkurā brīdī. Veic eksperimentu! Pamēģini ik rīta vingrojumiem veltīt tikai 10-15 minūtes. Tad pavēro, kā visas dienas garumā tu jutīsies, kā būs ar enerģiju. Pat ja tev sen vairs nav 18 un nejūties tik mundra kā agrāk, droši vari sākt ar ik rīta kustībām, tas uzlabos ne tikai muskuļu tonusu, bet arī garastāvokli visai dienai. Tādā vingrojumu kompleksā ietilpst vieglas kustības ar nelielu amplitūdu guļus, sēdus, arī stāvus, kas pakāpeniski aktivizē asinsriti.
  • Rīta vingrošanā iekļauj arī muskuļu nostiprinošus, kā arī stiepšanās vingrojumus. Šoreiz pastāstīsim, ko vari darīt vēl atrodoties gultā. Nesteidzies izkāpt no gultas! Neizkāpjot no gultas, izkustini kājas. Pievelc pēdas un nostiep pirkstgalus. Šādi atkārto 8 reizes.
  • Abas kājas ir saliektas ceļos. Pacel vienu kāju un pievelc celi pie krūtīm, noliec lejā. Ar katru kāju atkārto 8 reizes. Šādi Tu izkustināsi gūžu locītavas. Abas kājas ir tāpat saliektas ceļos. Noliec labo celi sānis, uzcel augšā, noliec kreiso celi sānis, uzcel augšā. Arī šo atkārto 8 reizes.
  • Iztaisno rokas augšā sev priekšā. Cieši savelc pirkstus dūrēs, strauji iztaisno pirkstus. Atkārto 5 reizes. Pievelc abus ceļus pie krūtīm, guļot uz muguras. Izturi šo pozu skaitot līdz 10. Šādi Tu pastiepsi muguru.
  • Stiepies vienlaicīgi ar rokām un kājām. Kājas taisnas un arī rokas taisnas virs galvas. Ieelpā atbrīvojies, bet izelpā stiepies un noturi pozīciju skaitot līdz 10. Pēdas pievelc nevis nostiep. Atkārto 2 reizes.
  • Pievelc vienu celi sev pie krūtīm - izelpo un nedaudz noturi (otra kāja tai laikā ir pilnīgi taisna), samaini kājas - ieelpo. 4 reizes pārmaiņus šo izpildi ar vienu un otru kāju.
  • Celies augšā, uzsmaidi sev un sāc jaunu dienu! Lai tev veicas!
Komentāri (1)  |  2012-08-28 03:39  |  Skatīts: 7706x


Kā notievēt bez piepūles!


Uzturi sevi formā nepiepūloties!
  1. * Vismaz reizi dienā uzgriez savu mīļāko dziesmu uz maksimālo skaļumu un tās laikā no sirds izdejojies – lai rokas un kājas iet pa gaisu! Tiesa gan, ja vēlies „nodejot” no sava svara pusdienās apēsto Big Mac, būs jādejo vismaz stunda.
  2. * Regulāri uzkop savu istabu, īpašu vērību pievēršot grīdas uzkopšanai – savāc visus atkritumus, grāmatas, diskus un drēbes. Ikviens pietupiens tavu kāju muskuļus padara tvirtākus un spēcīgākus.
  3. * Vai līdz ar vasaru nav pienācis laiks istabas pārkārtošanai brīvlaika režīmā? Pārstum skapjus, galdus, kumodes, krēslus – šādi tu lieliski nodarbināsi arī savus roku muskuļus!
  4. * Pārlaid skatu pār visiem dīvāna spilventiņiem dzīvojamajā istabā – sabužināti tie izskatās vēl labāk. Aiziet! Katra spilvena bužināšanai velti vismaz minūti! Taviem roku muskuļiem un pirkstiņiem tas patiks. :) *
  5. Šis ieteikums patiks ikvienai meitenei – dodies iepirkties! Šoreiz smagās iepirkumu somas un maisiņus stiep pati! ;) Un patīkamais tiks apvienots ar lietderīgo.
  6. * Pārsteidz savu otro pusīti ar supergaru skūpstu. Laikā, ko pavadi skūpstoties tu atbrīvojies no kalorijām. 
  7. * Vienu nedēļu ignorē liftu – tā vietā izvēlies trepes! Piespied sevi kāpt pa jebkurām trepēm, lai tiktu kādu stāvu augstāk.
  8. Neslinko! Ja esi uzticīgs kāpējs pa trepēm un liftu neizmanto jau sen – palielini savu slodzi un kāp vienu pakāpienu izlaižot. Jau pēc nedēļas savus kāju muskuļus tu nepazīsi!
Komentāri (0)  |  2012-07-12 20:19  |  Skatīts: 5812x